مراقبت پوست

فواید کرم ضد آفتاب برای پوست چیست؟ آیا عوارض هم دارد؟

فواید ضدآفتاب

پوست صورت و بدن در اثر اشعه های مضر نور خورشید نظیر UVA  و UVB می‌تواند دچار آسیب شود. این اشعه ها به عمق لایه های پوستی نفوذ می‌کنند و در نهایت باعث ایجاد آسیب های پوستی می‌شوند. از عوارض نور خورشید بر روی پوست می‌توان به آفتاب سوختگی و از بین رفتن سلول های مفید پوستی اشاره کرد.

یکی از بهترین محصولات مراقبتی در جهت کاهش عوارض ناشی از تشعشع نور خورشید استفاده از کرم ضد آفتاب می‌باشد. این کرم بافت کاملا سبک و بادوامی دارد؛ بنابراین برای استفاده روزمره بهترین گزینه به شمار می‌آید. شما به کمک این کرم می‌توانید از پوست خود در برابر چنین اشعه های مضری به طور ۱۰۰ درصدی محافظت کنید.

کرم ضد آفتاب تمامی آن چیزی را که پوست شما در برابر اشعه های نور خورشید نیاز دارد؛ را تامین می‌کند. کرم ضد آفتاب به عنوان معجزه مراقبت از پوست در برابر نور خورشید نیز شناخته می‌شود.

موضوعاتی که در این مقاله بررسی می‌شود:

فواید و مضرات کرم ضد آفتاب

این کرم به دلیل فواید بسیار زیادی که دارد؛ همیشه مورد توجه قرار گرفته است. این کرم ظرف مدت زمان ۸ الی ۱۲ ساعت بر حسب spf موجود از پوست شما مراقبت می‌کند.

کرم ضد آفتاب از نفوذ هرگونه  اشعه های مضر خورشید به لایه های پوستی جلوگیری کرده و همچنین در مقابل نور خورشید از پوست شما به طور کامل مراقبت می‌کند. کرم ضد آفتاب ضد تعریق و ضد آب می‌باشد؛ بنابراین شما به عنوان یک کرم زیرسازی آرایشی نیز می‌توانید از آن استفاده کنید.

کرم ضد آفتاب ماندگاری طولانی مدتی روی پوست دارد و به هیچ عنوان باعث آسیب دیدگی پوست نمی‌شود. استفاده از کرم ضد آفتاب از ایجاد بیماری هایی نظیر سرطان پوست جلوگیری می‌کند.

فواید کرم ضد آفتاب

تحقیقات بسیار زیادی در خصوص مضرات ضد آفتاب صورت گرفته است. در آخرین بررسی ها اثبات شد، که فقط برخی از پوست های حساس به مواد موجود در ضد آفتاب حساسیت می‌دهند. در اثر این حساسیت پوست فرد دچار آکنه و التهاب می‌شود. در جهت رفع عوارض ناشی از ضد آفتاب برای چنین پوست هایی می‌توان از ضد آفتاب های فاقد چربی استفاده کرد.

معیارهای انتخاب کرم ضد آفتاب

شما بر اساس نوع پوست خود باید نسبت به خرید بهترین کرم ضد آفتاب اقدام کنید. تحت چنین شرایطی محصول انتخابی با پوست شما نهایت سازگاری را خواهد داشت. میزان spf موجود در هر ضد آفتابی بسیار متفاوت می‌باشد. شما بر حسب مدت زمانی که در معرض نور خورشید قرار می‌گیرد؛ باید از کرم ضد آفتاب با spf مناسب استفاده کنید. از دیگر معیارهای مهم برای خرید کرم ضد آفتاب انتخاب بر اساس نوع پوست می‌باشد. ضد آفتاب مناسب برای پوست های چرب، خشک و نرمال با یکدیگر تفاوت بسیار زیادی دارند‌.

ضد آفتاب برای سه گروه متفاوت آقایان، بانوان و حتی کودکان تولید می‌شود؛ شما بر اساس نیاز خود باید نسبت به خرید بهترین نمونه اقدام کنید. ضد آفتاب در دو نوع حاوی رنگدانه و فاقد رنگدانه تولید و به بازار عرضه می‌شود. از ضد آفتاب های حاوی رنگدانه به عنوان یک کرم پودر سبک روزانه نیز می‌توانید استفاده کنید. با انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب شما گامی بزرگ در جهت سلامت پوست خود برخواهید داشت.

فواید ضد آفتاب

چه افرادی باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنند؟

برخلاف تمامی باورها باید تمامی گروه های سنی که در معرض نور مستقیم خورشید قرار دارند؛ از کرم ضد آفتاب استفاده کنند. این کرم برای افرادی که به طور ژنتیکی سابقه بیماری لوپوس را دارند؛ حتما باید استفاده شود. این کرم از سرطانی شدن سلول های پوست در اثر نور خورشید جلوگیری می‌کند. حتی پوست های تیره نیز مستلزم استفاده از کرم ضد آفتاب هستند.

این کرم خطر ابتلا به سرطان پوست در اثر اشعه های ماورا بنفش را کاهش می‌دهد. استفاده از کرم ضد آفتاب برای رنج سنی بالای ۲ سال به شدت توصیه می‌شود.

فواید ضد آفتاب برای پوست

پوست شما به کمک کرم ضد آفتاب دیگر دچار آفتاب سوختگی نخواهد شد. تمامی افرادی که به طور روزانه از این کرم استفاده می‌کنند؛ کمتر دچار سوختگی و چین چروک در اثر اشعه های نور خورشید می‌شوند. استفاده از ضد آفتاب در هر شرایطی و هر مکانی ضروری است. شما به کمک ضد آفتاب می‌توانید از پیری زودرس پوست در اثر نور خورشید جلوگیری کنید. کرم ضد آفتاب به عنوان یک سد محافظتی از پوست شما در برابر اشعه های مضر نور خورشید مراقبت می‌کند.

بهترین گزینه برای کاهش اثرات نور خورشید بر روی پوست استفاده از کرم ضد آفتاب می‌باشد. کرم ضد آفتاب از ایجاد لکه های پوستی در اثر نور خورشید جلوگیری می‌کند. برای کاهش تشدید بیماری های پوستی استفاده از کرم ضد آفتاب شرط است. این کرم به طور کامل نواحی مختلف پوستی را از هرگونه اشعه مضری محافظت می‌کند. نور خورشید باعث پیری زودرس شده؛ کرم ضد آفتاب مانع از ایجاد این عارضه در اثر اشعه نور خورشید می‌شود.

کرم ضد آفتاب فلویید بی رنگ لاروش پوزای با اس پی اف 50+ مدل آنتلیوس

1,630,000 تومان
توضیحات تکمیلی کرم ضد آفتاب فلویید بی رنگ لاروش پوزای با اس پی اف 50+ مدل آنتلیوس  کرم ضد آفتاب فلویید بی رنگ لاروش پوزای با اس پی اف 50+ مدل آنتلیوس یووی مون 400 با حجم 50 میلی لیتر و محصول فرانسه، یکی از بهترین و سبک ترین ضد آفتاب های موجود در بازار است. این محصول سطح محافظت بسیار بالایی در برابر اشعه های UVA/UVB  ارائه می دهد. همچنین دارای فیلتر UV انحصاری جدیدی بوده و در برابر اشعه های ماوراء بنفش فوق العاده طولانی UVA حداکثر حفاظت را ایجاد می کند. کرم ضد آفتاب فلویید بی رنگ لاروش پوزای با اس پی اف 50+ مدل Anthelios UVMune 400 در کنار حفاظت بسیار بالا، در برابر آب، عرق، شن و ماسه فوق العاده مقاوم است. این فرمول مقاوم برای انواع پوست و تمام فتوتیپ ها مخصوصا پوست های حساس مناسب می باشد. ویژگی‌های مهم کرم ضد آفتاب فلویید بی رنگ لاروش پوزای با اس پی اف 50+ مدل آنتلیوس 
 • دارای فیلتر UV انحصاری جدید و ارائه حداکثر حفاظت در برابر اشعه های ماوراء بنفش فوق العاده طولانی UVA
 • دارای فرمول فوق العاده مقاوم در برابر آب، عرق، شن و ماسه
 • دارای فرمول ملایم و فلوییدی با بافت سبک و بی رنگ و نامرئی روی پوست
 • ایجاد پوشش غیر چرب و غیر چسبناک و بدون آثار سفیدی روی پوست
 • دارای اثر آنتی اکسیدانی و بازسازی کننده
 • ضد سوزش چشم و قابل استفاده در اطراف چشم ها
 • مناسب برای انواع پوست و تمام فتوتیپ ها مخصوصا پوست های حساس
 • حجم: 50 میلی لیتر

کرم ضد آفتاب ضد لک SPF50 آنتلیوس ایج کارکت لاروش پوزای

2,100,000 تومان
توضیحات تکمیلی کرم ضد آفتاب ضد لک SPF50 آنتلیوس ایج کارکت لاروش پوزای کرم ضد آفتاب ضد لک SPF50 آنتلیوس ایج کارکت لاروش پوزای به کاهش لکه های پوستی کمک می کند و به علاوه مانع از به وجود آمدن لک های جدید می شود. این کرم ضد پیری از پوست در برابر اشعه های مضر UVA و UVB محافظت می کند و محافظت گسترده ای از پوست را به همراه دارد. این فرمول ایده آل برای انواع پوست ها و پوست های حساس مناسب می باشد و به بهبود ظاهر چین و چروک، لکه های تیره و خاصیت ارتجاعی پوست کمک می کند. ویژگی‌های مهم کرم ضد آفتاب ضد لک SPF50 آنتلیوس ایج کارکت لاروش پوزای
 • محافظت از پوست در برابر نور خورشید و آلاینده ها
 • مقاوم در برابر اشعه های UVA و UVB
 • کمک به کاهش ظاهر چین و چروک
 • کاهش لکه های پوست
 • کمک به آبرسانی و حجیم شدن پوست
 • جلوگیری از پیری پوست
 • مناسب انواع پوست، از جمله پوست های حساس
 • غیر کومدوژنیک و ضد حساسیت

کرم ترمیم کننده سیکالفیت اون

900,000 تومان
توضیحات تکمیلی کرم ترمیم کننده سیکالفیت اون کرم ترمیم کننده‌ سیکالفیت اون یکی از بهترین کرم های ترمیم کننده خارجی است که به خوبی می تواند مشکلاتی مانند جای زخم، جوش، سوختگی، التهاب، خراشیدگی و … را برطرف سازد. این محصول، ترکیباتی دارد که به خوبی با لایه‌ های مختلف پوست شما آشنا هستند و می‌دانند که چه زمانی به پوست آبرسانی کنند یا چه زمانی مواد مغذی سلول‌های پوستی را تامین کنند. این کرم برای ترمیم سریع تر، تمیزتر و بدون درد انواع آسیب ها و مشکلات پوستی توصیه می شود. کرم ترمیم کننده سیکالفیت پلاس اون نسخه کاملتر کرم ترمیم کننده سیکالفیت معمولی است. ویژگی‌های مهم کرم ترمیم کننده سیکالفیت اون
 • ترمیم کننده جای زخم
 • محافظت از پوست
 • آبرسان
 • از بین برنده جای زخم، جوش، سوختگی و التهاب
 • بهبود خراش یا ساییدگی موجود بر روی پوست
 • بهبود حساسیت پوستی که به تازگی شروع شده است
 • مناسب برای: انواع پوست حتی پوست های حساس
 • حاوی: آب چشمه اون، ترمیم کننده C+، ترکیب سولفات زینک و مس

ضد آفتاب فیوژن واتر مجیک ایزدین ISDIN

1,440,000 تومان
توضیحات تکمیلی ضد آفتاب فیوژن واتر مجیک ایزدین ضد آفتاب مجیک ایزدین بافتی بسیار سبک و بر پایه آب دارد که به سرعت جذب پوست می شود و هیچ ردی از چربی بر جای نمی گذارد. همچنین چربی اضافی پوست را کنترل می کند و پوست را مات نگه می دارد. با اس پی اف 50 از پوست در برابر اشعه یو وی محافظت می کند. هیالورونیک اسید موجود در این کرم پوست را بلافاصله پس از استفاده عمیقا آبرسانی می کند و تا 12 ساعت رطوبت را در پوست حفظ می کند. آنتی اکسیدان و ویتامین E موجود در این ضد آفتاب از پوست در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند. ویژگی‌های مهم ضد آفتاب فیوژن واتر مجیک ایزدین
 • ساخته شده بر پایه آب
 • قابل استفاده در اطراف چشم بدون سوزش به علت برخورداری از تکنولوژی ویژه safe eye
 • جذب سریع به علت برخورداری از فیوژن
 • دارای درصد مناسبی از فاکتورهای ضد آفتاب با SPF50
 • حاوی ویتامین E
 • فرمولاسیون قابل بازیافت
 • فاقد پارابن، الکل و چربی (oil free)
 • دارای خواص آبرسانی و مرطوب کنندگی به دلیل داشتن اسید هیالورونیک
 • مناسب برای پوست های چرب و نرمال
 • مقاوم در برابر تعریق
 • ضد لک و ضد جوش
 • سبک روی پوست
 • بی رنگ

آیا لازم است در پاییز و زمستان از ضد آفتاب استفاده کنیم؟

برخلاف تمامی باورهای رایج استفاده از کرم ضد آفتاب فقط محدود به زمان خاصی نیست. شما در روزهای آفتابی و نیمه ابری نیز باید حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. در روزهای برفی به دلیل سردی هوا و تشدید خشکی پوست استفاده از کرم ضد آفتاب به هیچ عنوان نباید فراموش شود.

استفاده از این کرم باعث کاهش اثرات پرتوهای خورشیدی حتی در سردترین روزهای سال می‌شود. استفاده از کرم ضد آفتاب محدود به روزهای گرم سال نیست و حتی در سردترین روزها نیز باید از این کرم استفاده شود.

فواید ضد آفتاب

عوارض استفاده از کرم ضد آفتاب

شما برای جلوگیری از ایجاد هرگونه عارضه در اثر کرم ضد آفتاب باید در بازه های زمانی مشخص نسبت به تمدید کرم ضد آفتاب اقدام کنید. در صورتی که شما بهترین کرم ضد آفتاب مطابق با نیازهای پوستی خود را انتخاب کنید؛ دیگر درگیر عوارض پوستی نخواهید شد. استفاده از ضد آفتاب در پوست های چرب در برخی از موارد نادر باعث ایجاد آکنه می‌شود.

به هیچ عنوان نباید برای نواحی حساس دور چشم از ضد آفتاب استفاده کرد. کرم ضد آفتاب در صورت برخورد با چشم باعث تحریک آن خواهد شد. برای کاهش هرگونه عارضه ناشی از کرم ضد آفتاب نسبت به خرید نمونه های برند و اورجینال اقدام کنید.  

نتیجه گیری

سعی کردیم در این مقاله انواع فواید کرم ضد آفتاب برای پوست و عوارض استفاده از کرم ضد آفتاب را برایتان توضیح دهیم. در فروشگاه اینترنتی روشا بیوتی، انواع ضدآفتاب های اصل از برندهای معتبر روز دنیا را با تنوع بی شمار، می‌توانید سفارش دهید. برای مشاهده و خرید ضد آفتاب همین حالا کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *