آرایش لب

طرز استفاده از اسکراب لب و فواید آن

اسکراب لب

استفاده از اسکراب لب یا لایه برداری لب ها فواید زیادی را به همراه دارد. در این مقاله می‌توان جزئیاتی را در مورد فواید لایه‌برداری لب، دستور العمل‌هایی که می‌توان در خانه انجام داد و چگونگی استفاده از اسکراب لب بررسی کرد. 

اسکراب که به عنوان لایه بردار عمل می کند، سلول های مرده پوست را از بین می برد و لب های شما را نرم و لطیف نگه می دارد. در حقیقت لایه برداری لب، روشی برای خلاص شدن از شر پوست مرده لب ها با استفاده از یک محصول دانه ای بر روی آنهاست. 

برای اینکه لب هایتان شاداب تر و زیبا تر به نظر برسند، راهکار عملی همین است: استفاده از اسکراب لب. لب های عاری از پوست مرده، بسیار صاف تر، سالم تر و زیباتر به نظر می رسند و این امر مهم با استفاده از اصولی ترین روش استفاده از اسکراب لب انجام می شود.

موضوعاتی که در این مقاله به آن پرداخته می شود:

فواید استفاده از اسکراب لب

استفاده از اسکراب لب یا لایه برداری لب ها که به خلاص شدن از شر سلول های مرده پوست در سطح لب ها کمک می کند، لایه تازه ای را بر روی لب ها آشکار می سازد. در حالت کلی فواید استفاده از اسکراب لب را می­توان شامل مواردی به شرح زیر در نظر گرفت:

  • لب های شما را صاف می کند: اسکراب لب به حذف سلول های مرده پوست، از بین بردن پوست خشک و پوسته پوسته شدن لب ها کمک می کند. اسکراب ها همچنین به لب های شما حس و حالی زیبا، صاف و مرطوب می دهند.
  • افزایش گردش سلولی: لایه برداری لب با اسکراب شکر یا سایر لایه بردارهای طبیعی به بهبود گردش خون در لب های شما کمک می کند. افزایش گردش خون به تحریک نوسازی سلولی کمک و در نتیجه سلول‌های تازه ای روی پوست لب ها ایجاد می نماید که باعث می شود لب ها پرتر به نظر برسند.
  • از خشک شدن و ترک خوردن لب‌ها جلوگیری می‌کند: لب‌های شما عملکرد مانعی ضعیفی دارند، به این معنی که نمی‌توانند رطوبت را به خوبی حفظ کنند. شما با استفاده از اسکراب لب، از خشکی و ترک خوردن لب ها قبل از شکل گیری این آسیب ها جلوگیری می کنید.

اسکراب لب را چگونه استفاده کنیم؟

اسکراب لب به عنوان نوعی ابزار لایه بردار مکانیکی استفاده می شود. اسکراب ها حاوی ذرات ریز و دانه دانه ای هستند که وقتی روی لب مالیده می شوند، سلول های مرده پوست و تکه های پوسته پوسته خشک آن را از بین می برند. 

این موضوع به نوبه خود لب های زبر و ترک خورده شما را نرم و صاف می کند. استفاده از اسکراب لب در روتین مراقبت از پوست از بسیاری جهات مفید است، اما تنها زمانی موثر است که به درستی استفاده شود. 

در اینجا مراحل استفاده از اسکراب لب را بیان می کنیم.

اسکراب لب

مراحل استفاده از اسکراب لب:

  1. با انگشت مقداری اسکراب لب را از ظرف آن خارج کنید. از تمیز بودن انگشت خود اطمینان حاصل کنید تا اسکراب را آلوده نکنید. مقداری که استفاده می کنید به میزان زبری یا پوسته پوسته بودن لب های شما بستگی دارد. لب های پوسته پوسته نیاز به مقدار زیادی از اسکراب لب دارند، در حالی که لب های نسبتا صاف فقط به مقدار کمی اسکراب برای انجام این کار نیاز دارند.
  2. اسکراب لب را با یک انگشت به طور یکنواخت دور لب های خود پخش کنید. اطمینان حاصل کنید که هر دو لب بالا و پایین دارای یک پوشش یکسان هستند. با این حال، اگر یک لب خشک تر و پوسته پوسته‌تر از دیگری باشد، استفاده از مقدار بیشتری از اسکراب روی آن لب ضرری ندارد. مراقب باشید هنگام انجام این کار فشار زیادی وارد نکنید. پوست لب‌های شما حساس است و در صورت اعمال فشار زیاد به راحتی دچار ترک می شود.
  3. لب هایتان را به هم بمالید. برای انجام این کار لب های خود را به هم فشار دهید و لب پایینی خود را با حرکات دایره­ای به لب بالایی خود بمالید. این حرکت را حدود 30 ثانیه ادامه دهید. اگر به درستی انجام شود، سلول‌های مرده و حالت های پوسته پوسته­ ای که دارید از بین می‌رود.
  4. اسکراب اضافی لب را پاک کنید. اگر اسکراب لب شما خوراکی است، که اغلب این چنین است، می توانید به سادگی آن را لیس بزنید. اگر نه، به آرامی آن را با دست و مقداری آب ولرم بشویید.
  5. لب های خود را خشک کنید. بهترین راه برای انجام این کار استفاده از حوله یا دستمال نرم است. مطمئن شوید که این کار به آرامی و با دقت انجام می شود.
اسکراب لب را چگونه استفاده کنیم

استفاده از مرطوب کننده مناسب بعد از استفاده از اسکراب لب

لب های خود را مرطوب کنید. یک راه موثر و ساده برای انجام این کار بعد از لایه برداری، استفاده از بالم لب یا لوسیون آبرسان است. این مرحله نه تنها برای صاف و نرم نگه داشتن لب های شما مهم است، بلکه برای کاهش خطر ترک خوردن لب ها نیز اهمیت دارد. محصولات حاوی وازلین، در این مورد رطوبت لب های شما را تا ساعت ها حفظ می کنند. 

اگر لب‌های خشک یا ترک خورده ای دارید یا لب هایتان مستعد خشکی یا ترک خوردن است، این کار برای شما مفیدتر و ضروری تر خواهد بود. در این مورد ژل پترولیوم مرطوب کننده ای است که نه تنها فواید متعددی برای مراقبت از پوست دارد، بلکه ارزان است و در اکثر داروخانه ها نیز یافت می شود. 

دقت داشته باشید که اگر پوست حساسی دارید، برخی از بالم لب ها می توانند باعث تحریک پوست لب های شما شوند. اگر بعد از استفاده از آنها احساس سوزن سوزن شدن، سوزش یا گزگز کردید، مصرف محصول را قطع کنید و به جای آن از بالم لب دیگری استفاده نمایید.

این روند را یک تا سه بار در هفته تکرار کنید. این موضوع تضمین می کند که هر روز لب هایی صاف و حجیم داشته باشید. با این حال، مهم است که از استفاده بیش از حد توصیه شده از اسکراب لب خودداری کنید. زیرا لایه برداری بیش از حد به لب های شما آسیب می رساند. در مورد استفاده از اسکراب های خانگی به یاد داشته باشید که دارچین یک ماده عالی برای حجیم شدن لب ها است. غشای مخاطی شما را تحریک می کند، گردش خون را در این ناحیه افزایش می دهد و لب های شما را پرتر نشان می دهد.

سخن پایانی

برای داشتن لب هایی نرم و لطیف از اسکراب لب که به عنوان یک لایه بردار عمل می کند استفاده کنید. با اسکراب لب سلول های مرده پوست و تکه های پوسته پوسته خشک آن را از بین می برند و لب هایتان شاداب تر و زیبا تر به نظر می رسند.

سوالات متداول

استفاده از اسکراب لب حداقل یک بار در هفته ضروری است. تمام سلول های مرده پوست و بالم لب یا رژ لبی که روی لب های شما جمع شده است را از بین می برد. 

بالم لب یک مرطوب کننده است که روی لب های خود قرار می دهید تا به آنها کمک کند نرم و لطیف بمانند. اسکراب لب محصولی است که لایه برداری و سلول های مرده پوست را از روی لب ها پاک می کند تا لب هایی سالم، صاف و هیدراته داشته باشد.

معمولا از مواد طبیعی مانند شکر، عسل و روغن ساخته می شوند. اسکراب های لب را نباید بیش از یک بار در هفته استفاده کرد زیرا می تواند منجر به خشکی و لایه برداری شود. از عوارض جانبی اسکراب لب می توان به خشکی، پوسته شدن و سوزش لب اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *